FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, Birlik Başkanı Lütfi Bayraktar ve bu usulsüzlüğe imza atan yönetim kurulu üyelerinin yargı önünde hesap vereceğini bildirdi. Karan, Giresunlu fındık üreticilerinin tırnaklarıyla kurduğu FİSKOBİRLİK yönetim kurulunda Giresun’u yok sayanları Giresunlu siyasetçi, sivil toplum kuruluşu ve kamuoyunun takdirine bıraktı.

Giresun bölgesini temsilen FİSKOBİRLİK yönetim kurulunda yer alan Nurittin Karan, Birlik Başkanı Lütfi Bayraktar’ın 17.11.2021 tarihli usulsüz bir istifa dilekçesiyle şahsını yönetim kurulu üyeliğinden düşürdüğünü açıkladı. Usulsüz kararının kendine posta yoluyla bildirildiğini belirten Karan, FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyeliğinden istifa etiğine dair 17.11.2021 tarihli bir istifa dilekçesi vermediğini kaydetti.

“17.11.2021 Tarihli bir istifa dilekçem yok!”
FİSKOBİRLİK yönetim kuruluğu üyeliğinden istifa ettiğine dair 17.11.2021 tarihli bir dilekçesi bulunmadığının altını çizen Karan, konuyu adli mercilere taşıyarak, Bayraktar ve bu karara imza atan yönetim kurulu üyeleri hakkında suç duyusunda bulunduğunu bildirdi ve Giresun temsilcisini FİSKOBİRLİK’ten uzaklaştırma cüretini kendinde bulan bu şahıslarla yargı önünde hesaplaşacağını bildirdi.

 “FİSKOBİRLİK’İN en değerli binası çürüyor”

Karan, bugüne kadar FİSKOBİRLİK’e zarar vermeme adına sustuğunu ancak bundan sonra birliğe zarar veren Bayraktar ve emir erleri ile sonuna kadar mücadele ederek, ipliklerini pazara çıkaracağının altını çizerek, Giresun merkezde birliğin en değerli binasının beceriksiz Bayraktar yönetimi nedeniyle çürümeye terk edildiğini, sadece bu binadan aylık birliğin 50-60 bin lira zarara uğratıldığını savundu. Karan, “Daha önce bir alışveriş merkezine kiraya verildikten sonra bir proje sevdası uğruna atıl duruma getirilen binadan birliğe zararı en az 6-7 milyon liradır. Proje için 3 yıl önce Giresun Belediyesine 1.5 milyon lira ruhsat harcı ödendi. Ruhsatın süresi dolmak üzere, ortada hiçbir şey yok. Bina yıllardır boş duruyor. Hayali proje için harcanan paralar çabası. İşte ben buna ve bunun gibi yanlış kararlara karşı çıktığım ve FİSKOBİRLİK’i babasının malı gibi gören Bayraktar’ın emir eri olmadığım için düzmece bir istifa dilekçesiyle yönetim kurulu üyeliğim düşürülmek isteniliyor” dedi.

Karan, bundan sonraki süreçte Bayraktar ve yönetiminin bütün usulsüz karar ve FİSKOBİRLİK’e yakışmayan hareketlerini kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğini sözlerine ekleyerek, “Sayın Bayraktar perde yeni açıldı, senin bütün filmlerini tek tek sahneye koyacağım” ifadelerini kullandı.