Türkiye’yi edebiyat alanında uluslararası platformda da başarıyla temsil eden şair, yazar Emekli Emniyet Müdürü Giresun-Pirazizli Osman Öztürk’ün Başkanlığını yürüttüğü İstanbul Sanat Kültür ve Turizm Derneği, Altın Aslan Lions Kulübü ile birlikte ‘Altın Aslan Onur Ödülü’ adı altında bir ödül etkinliği düzenledi.

İlk ödüllerin 15 Nisan 2021 tarihinde UNESCO Dünya Sanat Günü’nde sahiplerine takdim edildiği etkinlik, 2 Aralık 2021 Perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde (BAU) düzenlenen ödül töreniyle ve bu kez Müzik dalında verilen ödüllerle devam etti. Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve BUEK Başkanı Enver Yücel’in destekleri ve katılımıyla düzenlenen ödül töreninde; sesiyle, yorumuyla ve besteleriyle gönüllerde taht kurmuş değerli sanatçılar Nazire Savran, Turhan Taşan ve Ümit Tokcan’a da ödülleri takdim edildi.

Gecede konuşan Öztürk, “Ülke kalkınmasına, sanatı içselleştiren ve destekleyen bireyler modelini yaygınlaştırarak ve güçlendirerek katkıda bulunmaktır. İşte bugün bu yüce amaçla burada toplanmış bulunuyoruz. Sanata ve sanatçıya her zaman değer veren BUEK Başkanımız Sayın Enver Yücel’e çok teşekkür ediyorum. Bu etkinliğe ev sahipliği yaparak burada bulunan tüm sanatseverleri mutlu etti. Dünya Sanat Günü Altın Aslan Onur Ödüllerini alan sanatçı ve bestekarlarımızı kutluyor ve sanat yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

BUEK Başkanı Enver Yücel ise, yaptığı konuşmada ” Arkadaşım şair, yazar ve Emekli Emniyet Müdürü Osman Öztürk’e sanat adına yaptığı özverili çalışmaları ve ödül etkinliği için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu ödülleri alan çok değerli sanatçıları kutluyorum. Her zaman sanat ve sanatçının yanındayız” ifadelerini kullandı.