Giresun Valiliğince yürütülen çalışmalarda ilk belirlemelere göre, il genelinde 157 yapının çatısı fırtına nedeniyle uçtu, 3 ilçede ormanlık alanlarda çıkan örtü yangınları söndürüldü.

Giresun Belediyesi de hasarların giderilmesi için çalışma yürütüyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, şiddetli rüzgarın yol açtığı hasarlara hızla müdahale edildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:"Vatandaşların güvenliği için anında harekete geçen belediye ekipleri, olumsuz etkilerin önüne geçmek adına hızlı ve etkili çalıştı. Saatteki hızı 100 kilometreyi aşan ve gün boyu devam eden şiddetli fırtına sebebiyle devrilen ağaçlara belediye ekipleri derhal müdahale etti. Fırtına nedeniyle çeşitli mahallelerde yollara devrilen ve trafiği aksatan ağaçlar, ekiplerin motorlarla kesimi ve çatı molozlarının kaldırılmasıyla hızla temizlendi."

İl Sağlık Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dünkü fırtına nedeniyle merkez, Keşap, Bulancak, Tirebolu, Yağlıdere ve Dereli ilçelerinde 12 kişi yaralandı.Hastanelere kaldırılan bu kişilerden 9'u ayakta tedavi edildi, biri çocuk 3 kişinin tedavisi ise Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam ediyor. (Haber Merkezi)