Başkan Köse mesajında: “Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiş ve aynı zamanda Ulusal Egemenlik Bayramı olarak da kutlanmaktadır. Cumhuriyetimizin kalbi olan Giresun'umuzda da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlayacağız. Bu özel günü, şanına yakışır bir şekilde ve çocuklarımızın gülücükleriyle renklendireceğiz. Çocuklarımızın neşesi ve mutluluğu, bizler için en büyük armağandır.“ diyerek şöyle devam etti:

“23 Nisan Salı günü saat 13.30 itibariyle çocuklarımızın neşesi ve enerjisiyle Debboy mevkiinden başlayarak, Atatürk Meydanı'na yürüyeceğiz. Bu yolda, ulusal egemenliğimizin ve çocuklarımızın geleceğinin simgesi olan bayrağımızı gururla taşıyacağız. Meydanda da çok renkli etkinliklerimiz olacak.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı bir kez daha hatırlamak ve en iyi şekilde yetişmeleri için elimizden geleni yapmak bizim için büyük bir sorumluluktur. Çocukların mutlu, sağlıklı ve güvenli bir ortamda büyümesi için çalışmaya devam edeceğiz. Onların geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.“(Giresun Belediyesi)