Ak Parti’den Giresun’da 4 il belediye başkan aday adayı, 61 ilçe belediye başkan aday adayı ve 10 kişi de belde belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulundu.

Ak Parti’den Giresun Merkezde 4, Alucra’da 2, Bulancak’ta 13, Çamoluk’ta 1, Çanakçı’da 4, Dereli’de 3, Doğankent’te 2, Espiye’de 7, Eynesil’de 5, Görele’de 5, Güce’de 1, Piraziz’de 6, Şebinkarahisar’da 3, Tirebolu’da 9, Duroğlu’nda 1, Aydındere’de 2, Yavuzkemal’de 2, Soğukpınar’da 1, Ören’de 1, Çavuşlu’da 2, Üçtepe’de 1 kişi aday adaylığı müracaatında bulundu.

Ak Parti’de mevcut belediye başkanları Genel Merkez tarafından yeniden aday gösterilebildikleri için başvuru yapmalarına gerek olmadı. Ak Parti ilçe başkanlarından aday adayı olmak isteyenler Genel Merkez onayından sonra başvuru yapabilecekler.

Adaylık başvurusu yapan memurlar ve istifa etmesi gereken kişiler, 1 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılmaları isteğinde bulunmak zorundalardır.

Belediye ve İl Genel Meclis Üyeliği için aday adaylığı son başvuru tarihi ise 3 Aralık 2023 Pazar günü akşamına kadar devam edecektir.

Ak Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak Parti’den belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulunan herkese başarılar diledi.

Başkan Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak Partimiz, kurulduğu günden bu yana ‘Halka hizmet, Hakk’a hizmettir’ anlayışını şiar edinmiştir. Bu anlayış çerçevesinde Ak Parti’mizdeki hizmet yarışı her zaman en üst seviyede olmuştur. 31 Mart 2024 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde de tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Giresun’umuzda da halkımıza hizmet yarışındaki bayrağı daha ileriye taşıyabilmek için belediye başkan aday adaylarımız başvurularını gerçekleştirdiler. Ak Parti ailemizin bütün aday adaylarına çıkmış oldukları hizmet yolculuğunda başarılar diliyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız, kararlıyız” ifadelerini kullandı.