Günün ilk ışıklarıyla ve Sabah namazı ile güne başlayan Başkan Sıbıç, namaz sonrası Bulancak sokaklarında dolaşarak vatandaşlarla ve esnafla selamlaşarak güne devam ediyor. Makam aracı da kullanmayan Başkan Sıbıç, daha çok dolmuşla ulaşımı ya da yürümeyi tercih ediyor.

 “Bulancak’a hizmet için yola çıktık. Bu yolda mesai ve mekan kavramımız olmayacak. Beni her zaman ve her yerde Bulancak içinde ve halkın arasında görebileceksiniz” diye konuşan Belediye Başkanı Sıbıç, “Gerek adaylığım sürecinde gerekse seçildikten sonra asla bir ayrımcılık gütmeden ve ayrıştırmadan hizmet anlayışıyla yola çıktık ve aynı şekilde devam ediyoruz. Biz tüm Bulancak’a ve Bulancak’ta yaşayan her bireye eşit mesafedeyiz. Bunun için mesai ve mekan kavramı gözetmeden görevimizin başındayız ve böyle de olmaya devam edeceğiz. Tüm mesaimiz ve enerjimizi Bulancak için harcayacağız. İnanıyorum ki; bunun da farkını en kısa sürede hissedecek ve sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Bulancak için birlikte hareket ettiğimiz sürece  hep kazanan olacağız. Eski Belediye Başkanlarımızdan Öner Eriş’in de dediği gibi “Bulancaklı olmak bir ayrıcalıktır” sözündeki o ayrıcalığı hissedeceğiz”dedi.

Haftaya Ballıca camiinde sabah namazıyla başlayan Belediye Başkanı Sıbıç, namaz sonrası Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek mahallelerle ilgili eksiklikler ve öneriler hakkında bilgi aldı. Belediye Başkan Yardımcıları Reşat Nuri Özdemir ve İdris Çiçek’inde katıldığı sabah mesaisinde vatandaşlar ve esnafta ziyaret edildi.