Ligde 12 haftadır galibiyete hasret olan yeşil beyazlıların hedefi bu hasrete son vermek ve 3 puanla şehre dönmek.Hafta boyu deneyimli teknik direktör Serhat Güller gözetiminde çalışmalarını sürdüren çotanaklar, ligde kalma umutlarını yitirirken geride kalan haftalarda iyi sonuçlar alarak ligi noktalamak istiyor.

7 puanla ligin son sırasında Giresunspor yer alırken, rakibi ev sahibi Altay ise  12 puanla ligin 17. Sırada yer alıyor.

“Bazen şans,bazen şanssızlık”

Giresunspor teknik direktörü Serhat Güller yaptıpı açıklamada ;”İşin aslına bakarsak bazen şans, bazen de şansızlık. Genç oyuncuların hepsi hemen hemen aynı yaş grubundalar. Dolayısıyla bu onlar için, bu ligde oynayan bir takım için şansızlık. Çünkü onlara yol gösterecek, takım içindeki ve saha içerisindeki ilişkileri, oyunu da onlara öğretebilecek tarzda yaşı yukarıda oyuncunun olmaması bir bakıma da onların şansızlığı” dedi.

Oyuncularıma her fırsatta, her maça çıkarken ısrarla altını çizerek,her maç sizin için çıkıp kendinizi gösterebileceğiniz bir fırsat dediğini ifade eden Güller ;”Çünkü televizyon canlı veriyor. Tüm Türkiye seyrediyor. Dolayısıyla bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini her fırsatta söylüyoruz. Yetenekli oyuncularımız var. Bazen bu dar kadroda mevkisinde olmayan oyuncuları da oynatmak zorunda kalıyoruz. Bu da hem bizim adımıza hem de o mevkide oynaması gereken oyuncu arkadaş adına zor oluyor ama elimizde bulunan imkanlar bunlar ve bu imkanları en iyi şekilde değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.