Geride kalan haftayı C. Alanyaspor ile 2-2 berabere kalarak kapattıklarını anımsatan Ekiz, “Hedefimiz elbette Süper Lig’de yeni bir sayfa açıp, galibiyetle tanışmaktı. 2-0’dan 2-2’ye getirmemize rağmen kalan bölümde yaptığımız basit hatalar sahadan bir puanla ayrılmamıza sebep oldu. Olsun, Giresunspor’un hedefi belli. Ne yaptığını, ne yapacağını ve nasıl mücadele edeceğini iyi biliyor. 
Biz bu işin üstesinden gelebilecek iyi bir kadroya ve teknik heyete sahibiz. Öyle ya da böyle bu yarışı istediğimiz yerde bitireceğiz. 
Ekiz, Pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacaklarını belirterek, “Süper Lig’de her maç zor. Bu maçlar da onlardan bir tanesi olacak. Beşiktaş, Türk futbolumuzun köklü takımlarından biri. Rakibimize saygı duyarak, Giresunspor’umuz kendi oyununu sahaya yansıtacaktır. Giresunspor, daha önce Galatasaray’dan, Fenerbahçe’den ve Beşiktaş’tan nasıl puan aldıysa bu maça da aynı hırs ve özgüvenle çıkacaktır. Biz elimizden gelen çaba ve gayreti sahaya yansıtarak İnşallah İstanbul’dan istediğimiz bir sonuçla döneceğiz ve alt sıralardan uzaklaşmak için adım atacağız.” diye konuştu.
Ramazan ayı olmasına rağmen C. Alanyaspor maçında tribünlere gelerek tam destek veren taraftarlara da teşekkür eden Ekiz, “Çağrımıza kulak veren, bitiş düdüğüne kadar yeşil beyazlı takımımıza destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. İstanbul’da oynayacağımız karşılaşmada da taraftarlarımızın bizleri yalnız bırakmayacağını biliyoruz. Onların desteği bizler için çok önemli Giresunspor taraftarıyla güzel. Biz Taraftarımızla yan yana omuz omuza vererek bu işi başaracağız.” İfadelerini kullandı.
Ekiz son olarak, Hedef 2828 Yeni Üye kampanyasının da devam ettiğini ve herkesten destek beklediklerini sözlerine ekledi.