Tirebolu’da önceki gün fırtınayla beraber oluşan dalgaların yol açtığı tahribatın giderilmesi çalışmaları sürüyor.
Tirebolu ilçe merkezinde önceki gün sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına sebebiyle denizin yükselmesi sonucu ilçenin Çarşı ve Yeniköy mahallelerinin Amiral Şükrü Okan Caddesi sahil boyunda kaldırım ve işyerleri zarar gördü. Şehiriçi yolu trafiğe yeniden açılırken, dalgaların yol açtığı hasarın da giderilmesi için belediye ekipleri ve esnaf dalgaların getirdiği kayaları ve molozları işyerlerinden temizlemeye başladı.


İlçede çalışmaları yerinde takip eden Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır yaptığı açıklamada, fırtına sebebiyle denizin yükselmesi sonucu şehir içi yolunun suyla kaplandığını, iş yerlerinde hasarların oluştuğunu belirterek, “İlçe olarak büyük bir afet yaşadık. Allah bir daha böyle bir günü göstermesin. İlk belirlemelere göre 10 ila 15 milyon lira arasında zarar söz konusu. Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. En kısa zamanda hayatın yeniden normale dönmesini sağlamak. Şuanda ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Alt ve üst yapı hasarlarının yeniden imarı için çalışıyoruz. El birliğiyle birlikte sorunları çözeceğiz" dedi.
İşyeri zarar gören esnaf ise dalgalardan büyük maddi hasarın oluştuğunu ifade ederek yetkililerden destek beklediklerini söylediler.(İHA)