AFAD’ın günlerdir turuncu uyarı yaptığı Giresun’da fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Fırtınanın şiddetiyle çatılar uçarken, devrilen elektrik direkleri ve zarar gören enerji nakil hatları elektrik kesintilerine neden oldu.

Giresun Nizamiye Mahallesi, Orman Yılmaz Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı bir apartmanın çatısı uçtu. Şiddetli rüzgarın etkisiyle tümüyle yerinden çıkarak cadde üzerine devrilen çatının altında kalan hareket halindeki bir motosiklet sürücüsü yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Aynı noktada park halindeki araçlar da zarar gördü. Bölge trafik ekipleri tarafından trafiğe kapatıldı.
Kolluk kuvvetlerinden edinilen bilgiye göre şehrin birçok farklı noktasından çatı uçma vakaları ihbar edildiği bildirilirken, yaşanan vakaların fazlalığı sebebiyle ekiplerin olay yerlerine yetişmekte zorlandıkları öğrenildi.

Kent genelinde devrilen ağaçlar ve uçan çatılar, park halindeki araçlarda hasara yol açarken Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin çatısının uçma riskine karşı, hastane bahçesinin bir bölümü araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Polis ekipleri, ağaç devrilmesi ihtimaline karşı tedbir amacıyla gezmek için Giresun Kalesi'ne gelen vatandaşların tahliyesini sağladı.