AK Parti Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı nezdinde yaptıkları girişimler sonucunda Giresun Millet Bahçesi inşaatının devam edeceğini açıkladılar.

Giresun Millet Bahçesi'nin durumunun kamuoyu tarafından merak edilmesi üzerine açıklama yapan Milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla projenin devam edeceğini ve Giresun'un da bu hizmetten tam anlamıyla faydalanacağını belirtti.

Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür yaptıkları ortak açıklamada ;”"AK Parti iktidarının ülke genelinde millet bahçesi seferberliği başlatarak şehir insanına daha fazla hizmet etme ve yaşanabilir bir ortam sunma hizmeti bilinmektedir. Türkiye genelinde şu ana kadar 81 il genelinde 244 millet bahçesinin yapımı tamamlandı. Son günlerde tasarruf tedbirleri sebebiyle, yapımı devam eden Giresun Millet Bahçesinin durumu merak konusu olmuştu.Giresun Millet Bahçesinin yapımının Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile devam edeceği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız tarafından beyan edildi. Giresun Millet Bahçesinin de tamamlanmasıyla AK Parti iktidarımız döneminde yapımı devam eden diğer millet bahçeleri ile birlikte tüm ülkede toplam 100 milyon metrekare alanda 514 millet bahçesi yapılmış olacaktır.” İfadelerine yer verdiler.