Bu yıl 27.si düzenlenecek olan Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri, 1-12 Mayıs tarihleri arasında Giresun Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Tiyatro Sahnesi’nde 12 tiyatro ekibinin sergileyeceği birbirinden güzel oyunlara tiyatroseverlerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.Tiyatro tutkunları etkinlik süresince pek çok farklı oyun ve performansla buluşmanın keyfini yaşayacak.

Tiyatro etkinliğinin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse: “27. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri ile bu büyülü sanatın tüm güzelliklerini Giresun’umuzda hep birlikte yaşayacağız.” dedi.

Toplumların gelişmesinde ve ilerlemesinde çok önemli bir yeri olan, uygarlık tarihinin en köklü sanatı tiyatronun, farklı türlerdeki örneklerinin sergileneceğini dile getiren Başkan Köse: “Biz, sanatın insan yaşamındaki değerini ve önemini biliyoruz. Atamızın dediği gibi; ‘’Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Bir millet sanata ehemmiyet vermedikçe büyük bir felakete mahkumdur.Bizler Giresun Belediyesi olarak bu duyarlılıkla ve farkındalıkla tüm Giresunlu hemşehrilerimizi, tüm komşularımızı bu sanat şölenine bekliyoruz. Katılan tüm tiyatro topluluklarına, emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza ve basınımızın güzide temsilcilerine çok teşekkür ediyoruz.Tiyatro Günlerinin her bir anını dolu dolu yaşayarak, tiyatro sanatının gücünü bir kez daha göreceğiz.Tüm tiyatroseverleri bu muhteşem etkenliğimize davet ediyor, hepinize keyifli seyirler diliyorum.” açıklamasını yaptı.

Başkan Fuat Köse, son 5 yıldır Giresun’un kültür ve sanattan mahrum bırakıldığını da söyleyerek: “Bu dönem şehrimiz kültür ve sanatta daha zengin bir dönem yaşayacaktır. Kültür, sanat ve sosyal alandaki etkinliklerimiz halkımızın eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak.” şeklinde konuştu.(Giresun Belediyesi)

ETKİNLİK PROGRAMI

1 Mayıs Çarşamba: Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu – Kafkas Tebeşir Dairesi

2 Mayıs Perşembe: Sivas Devlet Tiyatrosu – Yirmibironbeş Treni

3 Mayıs Cuma: Sivas Devlet Tiyatrosu – Yirmibironbeş Treni

4 Mayıs Cumartesi: Oksijen Tiyatro – Kuvayı Milliye Kadınları

5 Mayıs Pazar: Fındıklı Belediyesi Kadın Tiyatrosu – Kadınlık Bizde Kalsın

6 Mayıs Pazartesi: Akçaabat Belediye Tiyatrosu – Ayyar Hamza

7 Mayıs Salı: Eskişehir Suigeneris Tiyatrosu – Dönemeç

8 Mayıs Çarşamba: Kosova City Theater Of Suhareka – Garden-Flowers

9 Mayıs Perşembe: Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu – Rumuz Goncagül

10 Mayıs Cuma: Amasya İris Tiyatrosu – Darbeli Çocuklar

11 Mayıs Cumartesi: Merzifon Belediye Tiyatrosu – Tersine Dünya

12 Mayıs Pazar: Bulancak Replik Tiyatro – Giresun Bilgi Yurdu Temsil Heyeti – Giresun’un Değerleri Bizim Uşaklar