Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Gemilerçekeği Mahallesi sahil kısmında bulunan Hüseyin Restoran ile Güre Mahallesi Plajlar Bölgesi arasındaki 9 kilometrelik sahil bandına uygulanan yürüyüş ve bisiklet yolunun çalışmaları Giresun Limanı’nın doğu kısmında devam ediyor.

Proje tamamlandığında vatandaşlar Karadeniz sahil yolu boyunca kesintisiz bir şekilde temiz havada yürüyüşlerini gerçekleştirebilecek, çeşitli spor aktivitelerini yapabilecek ve daha güvenli ortamda bisiklet sürüşü yapabilecekler.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde alınan uygunluk ile başlanan beton zeminle güçlendirilmiş projede bisiklet yolu dünya standartlarında belirlenen mavi renk, yürüyüş yolu ise yeşil olarak renklendirilecek. Proje kapsamında karayolu ile yürüyüş ve bisiklet yolu arasında 1,5 metre genişliğinde güvenlik amaçlı peyzaj düzenlemesi yapılacak olup, yürüyüş yolu tek parkur, bisiklet yolu ise gidiş geliş 2 parkur olarak planlanıyor.

“BU ŞEHİRDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMELERİ BİZİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Belediye olarak bizler her geçen gün gelişen ve büyüyen şehrimizin geldiği noktayı hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Bu kapsamda sahil bandımızda vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri bir ortamda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları çalışmamız hızla devam ediyor. İnşallah kısa zamanda tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Giresun’umuzun her noktasında çalışmalarımız devam ederken Karadeniz ile olan birlikteliğimizi korumak adına sahil bölgemizde bulunan mevcut sosyal alanları yeniledik ve yeni sosyal yaşam alanları kazandırmaya da devam ediyoruz. Göreve geldikten sonra ilk olarak projelendirip tamamladığımız projelerimiz arasında yer alan 17 Kilometrelik sahil ışıklandırma projemizden sonra vatandaşlarımızın aileleri ve arkadaşları ile birlikte akşamları da sahil şeridimizi kullandıklarını gördük. İnsan odaklı belediyecilik anlayışımız doğrultusunda faaliyete geçirdiğimiz benzer projeleri hız kesmeden devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar tamamlandıkça Giresun’umuza yakışan bir görüntüye hep birlikte kavuşuyoruz. Giresun’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirmelerini sağlıyor olmak bizim birinci önceliğimiz. Her geçen gün yaşamaktan keyif aldığımız artan çeşitli yaşam alanları ile keyifli vakit geçirebildiğimiz bir Giresun için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.