Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Spor Okulları’nda kayıtlar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Birimi, Olimpik Yüzme Havuzu Spor Kompleksi, Çotanak Spor Kompleksi Olimpik Yüzme Havuzu, 19 Eylül Spor Salonu ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerince alınacak.

Sporu toplum içinde alışkanlık  haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, küçük yaşlarda gençlere spor kültürünü yerleştirmek ve çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirmeleri amacıyla yürütülen GSB Spor Okulları 3-18 yaş aralığındaki tüm gençlere kapılarını açıyor. 3-18 yaş aralığındaki her çocuğun ücretsiz olarak katılabileceği GSB Spor Okullarında, çocuklar bir yandan serbest zamanlarını değerlendirebilecek bir yandan da sevdikleri spor branşında kendilerini geliştirebilecek. Ücretsiz GSB Spor Okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler velileriyle birlikte belirlenen kayıt noktalarında formlarını doldurularak teslim edebilecek. Kurslar yıl boyunca devam edecek.

Açılan spor branşlarıyla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan paylaşımda; “GSB Spor Okulları Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Bisiklet, Bocce, Boks, Softbol, Cimnastik, Dart, Dağcılık, Futbol, Görme Engelliler, Güreş, Halk Oyunları, Halter, Hentbol, Herkes İçin Spor, İşitme Engelliler, İzcilik, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Okçuluk, Oryantiring, Özel Sporcular, Sutopu, Satranç, Softbol, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Fitnes ve Yüzme spor dallarında ücretsiz faaliyet gösterecektir. Ayrıca GSB Spor Okullarında özel bireylerimiz içinde GSB Engelsiz Spor Okulları açılacaktır. Engelli bireylerimiz için yaş sınırı olmadan açılan kurslarımızda tüm branşlar ücretsiz olacaktır.” ifadeleri kullanıldı.