Bu kapsamda, Aksu Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çotanak Spor Kompleksine ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Aksu deresi üzerine projelendirilen köprünün bağlantı yollarında sona geliniyor.Çalışmaları devam eden bağlantı yoluyla birlikte Dereli yolu Küçükköy Mahallesi’nden köprü geçişini yapacak olan araç direkt olarak Aksu Mahallesi Mehmet İzmen Caddesi’ne ulaşacak.

Bağlantı yolunu açma işlemleri tamamlanırken, altyapısının bitirilmesinin ardından kaldırım ve asfaltlama çalışmaları tamamlanarak yol yaya ve araç trafiğine açılarak kullanıma sunulacak. Bu yeni caddeye ise Seka Caddesi adı verilmesi Belediye Meclisi’nde onaylanarak kabul edildi. Bağlantı yolunun kullanıma açılmasıyla birlikte yeni köprü de hizmet vermeye başlayacak.

Hastane ve Stadyumun hizmete girmesinden dolayı bölgede yaşanan trafik sıkışıklığını rahatlatacak olan köprü aynı zamanda hem hastane hem de stadyuma ulaşımı da genel olarak oldukça kolaylaştıracak. 70 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki köprünün yapımı ise bir süre önce tamamlanmıştı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Köprü projesine destekleri için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığımız ile DSİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bu proje ile Aksu bölgesinde yaşanan ve her geçen gün artan trafik yoğunluğunu azalacaktır. Stadyum ile Hastane arasından Dereli yoluna inşa edilen köprümüzün bağlantı yolları ise belediyemiz tarafından yapılıyor. Bu çalışma kısa sürede tamamlanarak köprümüz ve bağlantı yollarımız kullanıma sunulacak.” dedi.(Giresun Belediyesi)