1950 Yılında Güney Kore'ye destek için savaşa giden 5 bin 83 kişilik Türk Tugayı'nda görev yapan 92 yaşındaki Kore Gazisi Kadir Küçük'ü yaşadığı Gültepe Köyü’ndeki evinde Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede ile ziyaret eden Young-Sun You kısa bir süre içerisinde evin onarımını tamamlayarak daha yaşanabilir bir hale getireceklerini söyledi.

Görele Belediye Başkanı Hasbi Dede, Kore Gazisi Kadir Küçük'ün evinde başlayacak olan tadilat işlemlerine Görele Belediyesi olarak her türlü desteği ve imkanı sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Kore Gazisi Kadir Küçük'ün yaşadığı Gültepe Köyü’ndeki evinde yakın zamanda tadilat başlatacak olan Mimar Young-Sun You’ya teşekkür eden Belediye Başkanı Hasbi Dede ;” Görele Belediyesi olarak her türlü desteği ve imkanı sağlamaya hazır ız.Kore Savaşı sırasında Türkiye'nin Güney Kore'ye verdiği destek ve Türk askerlerinin fedakarlıkları, tarihte unutulmaz bir iz bırakmıştır. Bu ziyaret, o izin hala canlı olduğunun en somut göstergesidir. Bu gurur verici buluşma, Türkiye ve Kore arasındaki kardeşliğin ne kadar güçlü ve kalıcı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Bu duygulu ziyaret için ülkemiz adına Sayın Young-Sun You'ya teşekkür ediyor, bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz” dedi.