Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Genel Meclisi üyesi Şükrü Ertürk, Giresun'un köy yollarındaki bakımsızlık ve tehlikelere dikkat çekti. Ertürk, yaptığı açıklamada Akıncı, Evrenköy, Kemaliye, Sıvacı, Mesudiye ve Karaali köylerini kapsayan grup yolu üzerinden geçirilen su borularının geçtiği yerlerin halen onarılmadığını belirtti.

Ertürk, "Akıncı, Evrenköy, Kemaliye, Sıvacı, Mesudiye ve Karaali köylerimizi kapsayan grup yolu üzerinden geçirilen su borularının geçtiği yerler halen onarılamamıştır. Söz konusu yol, birçok köyümüze ulaşım sağlamasının yanı sıra Erimez - Kulakkaya'ya ulaşımın sağlandığı yayla turizminin önemli güzergahlarından biridir. Yol üzerinde bulunan çukur ve yarıklar, vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye düşürmesinin yanında araçlarda da maddi hasarlara yol açmaktadır. Yetkilileri vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için göreve davet ediyoruz." dedi.

İl Genel Meclisi üyesi Ertürk, bu durumun acil olarak çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, yetkililerin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.