Aydın açıklamasında ;”Yapılanlar sadece acziyettir, çaresizliktir. Kendi yaptıklarına ve icraatlarına güvenmeyenlerin aradığı çıkış yollarından biridir. O yol bizde kapalıdır. Biz de bütün yollar Refah'a Giresun'umuzun değerli halkına hizmet etmeye çıkar.Hiç bir açık ittifakın ya da kirli pazarlığın içinde bulunmayan Yeniden Refah Partisi  Giresunlu hemşehrilerinin partimizin politikalarına olan sonsuz inancı ve Mesut Aydın kardeşlerine olan güvenleriyle Giresun Belediye Başkanlığı'nı kazanacaktır” dedi.

'Milli Görüş onurumuzdur' diyen Mesut Aydın:'Giresun İl Başkanımız Eşref Bekdemir  ve yönetim birimlerimizle yapılan istişareler, sonrasında da Sayın Genel Başkanımız Fatih Erbakan Bey'in olur ve kabulleri doğrultusunda Yeniden Refah Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı gösterilmemden bugüne kadar bitmeyen bir enerji ve iştahla Milli Görüş'ü Giresun sokaklarında anlatmaya devam ediyoruz' dedi.

 “Giresun Belediyesi'ni kazanacağız”

Milli Görüş'ün; üreten, eşitlik ilkesini öncelik yapan, adil, ahlaklı belediyecilik anlayışını Giresun Belediyesi'nde, ilimizde hakim kılacağız.Bütün bu uğraşlarımız içerisinde gereksiz bir ayrıntı gibi dursa da mide bulandırır cinsten detayı noktalamak istiyorum. Yoğun mesaimiz içerisinde gerek saha çalışmalarımızda gerekse  dijital  mecralarda karşımıza çıkan  bir söylentiyi daha net bir ifadeyle safsayı netleştirmek onurlu karakterimin bir gereğidir:''Kimilerinin hatalı bir çıkarım sonucu, kimilerinin kasti bir zarar için, kimilerinin ise çaresizce menfaat devşirmek için söylediği Mesut Aydın Belediye Başkanlığı adaylığından çekilecek ifadesini kat'i bir dille reddediyorum!Hatalı bir çıkarımdır çünkü; çıkmış olduğumuz kutlu yolculuğun değerini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır. Görecelidir. Adanmışlık ve değer anlatılmaz ancak yaşanır. Bizler Milli Görüş Belediyeciliği'nin ve 94 ruhunun tekrar inşası için kolları sıvadık.Bu bağlamda fikrimiz ve zikrimiz birdir. Aksini düşünmek dahi onursuzluktur.Söylentilerin kasti zarar vermeye yönelik yapılanları da sadece acziyettir, çaresizliktir. Kendi yaptıklarına ve icraatlarına güvenmeyenlerin aradığı çıkış yollarından biridir. O yol bizde kapalıdır. Biz de bütün yollar Refah'a Giresun'umuzun değerli halkına hizmet etmeye çıkar.Hiç bir açık ittifakın ya da kirli pazarlığın içinde bulunmayan Yeniden Refah Partisi  Giresunlu hemşehrilerinin partimizin politikalarına olan sonsuz inancı ve Mesut Aydın kardeşlerine olan güvenleriyle Giresun Belediye Başkanlığı'nı kazanacaktır' dedi.