Yapılan ittifak ile Gelecek Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı göstermedi. Gelecek Partisi tarafından Saadet Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Bektaş’ın belediye meclisi üyesi aday listesine isimler verildi.

SP Belediye Başkan adayı Abdulkadir Bektaş, “Giresun İttifakı, haklın ittifakı olarak, bu seçim bizler için kritik bir öneme sahiptir. Sahada belirgin bir siyasi boşluk var ve bizler bu seçimde güç birliği yaparak ortak bir vizyonla hareket edeceğiz” dedi.

Seçim sürecinde gümbür gümbür müzik açıp, koca koca afişler asmayacaklarını belirten Bektaş, “Stratejik bir ilerlemeyle hareket edeceğiz. Gönül alacağız, çalınmadık kapı bırakmayacağız ve vatandaşlarımıza alışılanın dışında bir seçim çalışması yaparak onları rahatsız etmeyeceğiz." Giresun'da seçim süreci, bu ittifakın dinamizmiyle şekillenecek” diye konuştu.

“GELECEK PARTİSİ’NDEN BEKTAŞ’A TAM DESTEK”

Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Haydar Öney de, SP Adayı Başkan'a tam desteklerini sunarken, “Giresun için güzel adımlar atmak adına Saadet Partisi Giresun Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Bektaş’ın kararlı bir şekilde yanındayız" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Zülal ise ittifakın güçlü bir dayanışma örneği olduğunu belirterek, "Saadet Partisi ile güç birliği yaparak, Giresun için büyük bir çaba sarfedeceğiz. Güzel adımlar atmak, il başkanımızın dediği gibi Abdulkadir Başkan'ın yanında durmak için var gücümüzle çalışacağız" şeklinde konuştu.