Son 5 yılda geleneksel hale gelen iftar sofralarında vatandaşlara yemek ikramı sunan Giresun Belediyesi aynı uygulamayı bu yıl da sürdürüyor. Yüzlerce kişinin birlikte oruçlarını açtığı mahalle iftar programlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Kurulan iftar sofralarındaki masaları gezerek, iftar açmak için bekleyen vatandaşlarla tek tek ilgilenen Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, vatandaşların ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

İftar öncesinde belediye personeli tarafından gerekli tüm hazırlıklar titizlikle tamamlanıp, yemek dağıtımında da hiçbir olumsuz durum yaşanmıyor.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında kurulan iftar sofralarımız ile yüzlerce vatandaşımız aynı anda iftar açıyor. Birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi buralarda sergileniyor. Belediyelerin her türlü organizasyonu vatandaşların katılımıyla daha bir anlamlı hale geliyor. Ramazan ayı boyunca her akşam verilecek olan iftar yemeğine tüm halkımızı davet ediyorum.” açıklamasını yaptı.

İftara katılan vatandaşlar ise "Ailemizle huzurlu ve güvenli bir şekilde iftarımızı açıyoruz. Şehrimizde misafir ettiğimiz üniversite öğrencileri de bu imkandan istifade etmektedir. Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu'na bu uygulamasından dolayı çok teşekkür ederiz." görüşünü sundular.(Giresun Belediyesi)