Şehir genelinde saatteki hızı 100 kilometreyi aşan ve gün boyu devam eden şiddetli fırtına sebebiyle devrilen ağaçlara belediye ekipleri derhal müdahale etti. Fırtına nedeniyle çeşitli mahallelerde yollara devrilen ve trafiği aksatan ağaçlar, ekiplerin motorlarla kesimi ve çatı molozlarının kaldırılmasıyla hızla temizlendi.

Özellikle Nizamiye Mahallesi Orhan Yılmaz Caddesi ve şehrin diğer bölgelerinde uçan çatılar, zabıta ekiplerinin gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra iş makineleri ve kamyonlarla kaldırılarak trafik akışı sağlandı.

Fırtınanın etkisiyle bazı bölgelerde büyük ağaç dalları kırıldı. Ekipler, zarar gören onlarca ağaca müdahale ederek kırık dalları cadde ve sokaklardan temizledi. Tehlike oluşturan ağaçlar da incelenerek gerekli müdahale yapıldı.

Ayrıca, fırtına sebebiyle yollara dökülen yapraklar ve ağaç kırıntıları için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı bir temizlik çalışması başlattı.

Belediye, gün boyunca fırtınaya karşı tedbirli olunması konusunda vatandaşları anonslarla sürekli olarak uyardı. Ekipler, vatandaşların güvenliği ve şehrin normale dönüşü için titizlikle çalışmalarını sürdürdü.(Giresun Belediyesi)