Ak Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Ak Parti iktidarında sağlık alanında Giresun’a yapılan yatırımların ve hizmetlerin hız kesmeden devam edeceğini müjdeledi.

Milletvekili Temür, yaptığı açıklamada, “Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Hastanesi’ni yeniden daha aktif hale getiriyoruz. Öncelikle hastanemizi eski yatak kapasitesine kavuşturacağız. Bizim için çok önemli bir hastane. Yeni hastane yapılmadan önce Giresun’umuzun yükünü çekiyordu. Hastanemizi o zamanki işlevliğine kavuşturacağız. Şu anda 200 olan yatak kapasitesini 300’ün üzerine çıkarıyoruz. Üstteki kullanılmayan iki katın ihalesini yaparak bakım ve onarımını gerçekleştiriyoruz. İnşallah kısa sürede 300 yatağın üzerine çıkararak, halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Hastanedeki eksikliklerin de hızla giderileceğini kaydeden Milletvekili Temür, “Daha önce bu hastanemizde anjiyo cihazımız vardı ancak yeni hastane kurulunca oraya taşınmıştı. İnşallah kısa sürede Prof. Dr. ilhan Özdemir Hastanemize anjiyo cihazımızı kurarak, Giresun’daki hastalarımızın anjiyo sorununu çözeceğiz. Yine daha önce kamuoyuna duyurmuştuk. Hastanemizin A2 Grubuna alınması için çalışmalarımız vardı. Hastanemizi A2 Grubuna aldırdık, onaylandı ve işlem başladı. Hem doktor kadrosunun güçlendirilmesi hem de arzu edilen tedavi hizmetlerinin yapılabilmesi sağlandı. Artık arzu ettiğimiz tüm cihazları alabileceğiz, aynı zamanda da çalışan doktorlarımızın ücretlerini yüzde 30 civarında artırmış olduk” diye konuştu.

 “Hastanemiz baştan aşağı bakım, onarım ve tadilattan geçiriliyor” diyen Milletvekili Temür, “Hastanemizin başta giriş fuaye alanı olmak üzere poliklinikler, tüm katlar, tüm odalar ve dış cephesi bakımlardan ve güçlendirmelerden geçirilecek. Bu sayede Giresun’daki sağlık hizmetlerinin yükünü almış olacağız. 3 Mayıs’ta gerçekleşecek olan doktor atamalarında da Giresun’umuzda hem Prof. Dr. İlhan Özdemir hem Eğitim ve Araştırma hem de diğer ilçe hastanelerimize başta radyasyon onkoloji uzmanı olmak üzere, genel cerrah, çocuk ve göğüs uzmanı doktor atamalarını gerçekleştireceğiz. Şimdiden Giresun’umuza ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.