Tirebolu İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Anıl Uğur Oğuzcan'ın danışmanlığında yürütülen proje kapsamında, Çeğel Köyü Asım Yıldırım İlkokulu’nda hazırlanan "Zekâ, Oyun ve Destek Odası" açıldı. Duvarları ve masalarının boyanarak gerekli tadilatların yapıldığı oda, halı ve armut koltuklarla döşendi. Zekâ oyunları, kitaplar, mangala, satranç, oyun hamurları ve çeşitli kırtasiye malzemeleri Tirebolu İletişim Fakültesi'nde kurulan yardım standıyla öğrenciler ve akademisyenler tarafından okula hediye edildi. Projede kullanılan boya ve tadilat malzemelerinin sponsorluğunu Özel Karadeniz Akasya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi üstlenirken, armut koltuklar ise Tirebolu Çeğel Köyü Sosyal Medya grubu tarafından hediye edildi.

Fakülte öğrencileri, proje amacının çocukların hem kendilerini değerli hissetmeleri hem de kişisel gelişimleri için ortam yaratmak ve onlarla beraber bol etkinlikli, eğlenceli bir gün geçirmek olduğunu belirtti. 

Etkinlik, Tirebolu Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan, Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri; Murat Arslan, Abdullah Karabıçak, Çeğel Köyü Muhtarı Metin Korkmaz ve Özel Karadeniz Akasya Özel Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Barışcan Toptepe’nin katılımıyla gerçekleştirildi.