İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen yarışmalarda İlkokul öğrencileri arasında resim, ortaokul öğrencileri arasında anı yazma ve lise öğrencileri arasında fotoğraf yarışması olarak düzenlenen etkinlikte, öğrenciler yaratıcı ve farkındalık oluşturan eserleriyle yarıştı. Yarışma sonucu ilkokullar arası resim dalında, Tirebolu Sakarya İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Şura Karahasanoğlu birinci, Giresun Bilim Sanat Merkezi 2.sınıf öğrencisi Nil Genç ikinci ve Bulancak Barbaros İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Defne Gökdemir üçüncü,  ortaokullar arası anı dalında  Eynesil Şehit Şahin Abanoz Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Hanife Ada Güdük birinci, Piraziz 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Zeynep Zeliha Uzunoğlu ikinci, Espiye Cibril Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Ceylin Beşikçi de üçüncü ve liseler arası fotoğraf dalında ise Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisi Alişan Kuloğlu birinci oldu.

Giresun Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ödül töreninde, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Şube Müdürü Murat Yavuz, polis memurları, okul ve kurumlardan yönetici ve öğretmenler ile dereceye giren öğrenciler ve aileleri hazır bulundu.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada trafik güvenliğinin önemine vurgu yaparak, genç nesillerin bu konuda bilinçlenmesinin büyük önem taşıdığını belirten Vali Serdengeçti dereceye giren öğrencileri tebrik ederek ödüllerini takdim etti.Tören, öğrencilerle çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Vali Serdengeçti, ödül töreni sonrası sosyal medya hesabından;  “Tek bir hata bütün doğruları yok edebilir... '1 kural, 1 hayat' temalı resim, anı ve fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimizi misafir ederek başarılarından dolayı tebrik ettik.” paylaşımında bulundu.