Vali Serdengeçti, sırasıyla Karayolları 10.Bölge Müdürlüğüne bağlı 104.Şube Şefliği ile Devlet Su İşleri (DSİ) 22. Bölge Müdürlüğüne bağlı 226. Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek, devam eden yatırımlar ve projeler hakkında bilgi aldı.

İlk olarak Karayolları 104.Şube Şefliğini  ziyaret eden Vali Serdengeçti’yi, ilgili Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Yakınoğlu ile Şube Şefi Kadiri Altuntaş karşıladı.

Karayolları 104.Şube Şefi tarafından sunulan brifingde; devam eden ve planlanan yatırımlar, yol ağı, bölünmüş yol durumu, BSK durumu, köprü ve tünel çalışmaları, ödenekler, sel hasarlarıyla ilgili çalışmalar, trafik ve yol bakım hizmetleri başta olmak üzere devam eden projeler hakkında Vali Serdengeçti'ye detaylı bilgiler sunuldu.

Bilgi aktarılan projeler arasında; Giresun-Çaldağ–İnişdibi Yolu, Giresun-Espiye Ayrım-Dereli Yolu, Dereli Akkaya Yolu, Eğribel Tüneli ve Bağlantı Yolları, Keşap Köprülü Kavşağı, Yağlıdere-Alucra Yolu, Espiye Soğukpınar İl Yolu, Soğukpınar – Avlucak-Ericek Yolu, Güce Yolu, Görele Ayrım Çanakçı Yolu, Kovanlık Aydındere Yolu, Eynesil Ören Yolu, Giresun Liman Kavşağı gibi önemli çalışmalar yer aldı.

Ardından DSİ 226. Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Serdengeçti’yi, ilgili Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu ve Şube Müdürü Hamdi Kotan karşıladı.

DSİ 226. Şube Müdürlüğü yetkililerince sunulan brifingde; personel durumu, devam eden ve planlanan kamu yatırımları, içme suyu projesi, büyük su işleri projeleri (Giresun-Alucra Barajı İkmali, Giresun-Alucra Göleti Sulaması, Giresun-Şebinkarahisar Şaplıca Barajı İkmali) gibi önemli konulara yer verildi. 

Ayrıca küçük su işleri projeleri (25 adet gölet ve sulama, 35 adet taşkın kontrol, 2 adet sel kapanı, 1 adet doğal afet ve taşkın hasarı onarımı, taşkın kontrolleri) ile ihale edilecek işler, idare imkanlarıyla yapılan makineli çalışmalar, taşkın erken uyarı sistemleri, dere yatak tanzimleri, doğal gölet temizliği ve tahkimat yapımları, kil blanket çalışmaları ve rusubat temizlikleri gibi alanlarda yapılan çalışmalar hakkında da detaylı bilgi verildi.

Vali Serdengeçti her iki kurumda da aldığı brifing sonrasında yetkililerden çalışmaların titizlikle takip edilerek hızlı bir şekilde tamamlanması talimatı verdi. İl genelinde ihtiyaç duyulan altyapı ve üstyapı çalışmaları ile ilgili yeni projelerin hazırlanması ve bunların biran önce hayata geçirilmesi için de çalışmalara başlanılmasını istedi.(Haber Merkezi)