Vali Serdengeçti ilk olarak Tirebolu Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim Uygulama Okulu 2. ve 3. Kademe Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Okul yönetimi ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Serdengeçti, yapılan ek bina çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Mevcut binanın ihtiyaçları karşılayamaması nedeniyle başlatılan ek bina inşaatının yüzde 70 oranında tamamlandığı, Giresun Valiliği ve Başoğlu İnşaat firması arasında imzalanan protokol ile gerçekleştirilen bu önemli projenin 01.09.2022 tarihindeki temel atma töreninden bu yana devam ettiği belirtildi. Ek bina inşaatının Giresun İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale sonucunda tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

Ardından Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlk/Ortaokulu inşaatını inceleyen Vali Serdengeçti, mevcut binanın yetersizliği nedeniyle yapılan ek bina çalışmalarının deprem performansının yetersiz olduğu tespiti üzerine boşaltıldığını öğrendi.Okul binası güçlendirmesi için 2023 yılında gerçekleştirilen ihale işlemleri ve 30.01.2024 tarihinde imzalanan sözleşme ile inşaatın 300 gün içinde tamamlanmasının planlandığı bilgisi paylaşıldı.

Vali Serdengeçti, okul incelemelerinin ardından Tirebolu Kaymakamlığını ziyaret etti.Tirebolu Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan ve ilçe protokolü ile bir araya gelen Vali Serdengeçti, ilçenin genel durumu, eğitim, sağlık ve altyapı projeleri hakkında bilgi aldı.(Giresun Valiliği)