Vali Serdengeçti, ilk olarak Piraziz Kaymakamlığını ziyaret etti. Piraziz Kaymakamı Burak Öz’den ilçenin idari ve sosyal yapılanması hakkında detaylı bir brifing alan Vali Serdengeçti, ardından İlçe Jandarma Komutanı Uğur Ahmet Alkan ve İlçe Emniyet Amiri Yavuz Derya Demirtaş ile bir araya gelerek emniyet ve asayiş durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, son olarak Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Aydın ile görüşerek eğitim-öğretim durumu ve okullarda yürütülen projelerle ilgili detaylı bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, Kaymakamlık ziyaretiyle ilgili olarak “Piraziz'deyiz... Kaymakamlığımızı ziyaret ederek ilçemizde yapılan yatırımlar, vatandaşlarımıza sunulan hizmetler ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldık.” ifadelerini kullandı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Serdengeçti, Piraziz ilçesindeki Eren Ömer Hekim İlkokulunu ziyaret etti. Okulun güçlendirme binası hakkında yetkililerden binanın %70 oranında tamamlandığını ve Ağustos 2024'te teslim edileceği bilgisini aldı. Vali Serdengeçti, 2024-2025 eğitim öğretim yılında Eren Ömer Hekim İlkokulunun güçlendirme binasında eğitime başlamasını beklediğini ifade etti.

Vali Serdengeçti, okul ziyaretiyle ilgili olarak “16 derslikli Piraziz Eren Ömer Hekim İlkokulunda sürdürülen güçlendirme çalışmalarını yerinde tetkik ettik.” sözlerine yer verdi.

Piraziz Eren Ömer Hekim İlkokulundaki ziyaret ve incelemelerin ardından son olarak yapımı devam eden Piraziz Hükümet Konağı’nda incelemelerde bulunan Vali Serdengeçti, çalışmalar hakkında Kaymakam Öz’den bilgi alarak binanın bir an önce tamamlanıp hizmete açılması talimatını yineledi.

Vali Serdengeçti, yeni yapılan hükümet konağıyla ilgili olarak “3829 m² alan üzerine yapılan Piraziz Hükümet Konağımızda devam eden inşa faaliyetlerini yerinde inceledik, çalışmaların aksaklık olmadan özenle tamamlanması talimatlarını yineledik.

Nitelikli ve erişilebilir kamu hizmetlerinin değerli hemşehrilerimizle buluşacağı bu önemli projede %98 oranında fiziki gerçekleşme tamamlandı.” paylaşımına yer verdi.(Giresun Valiliği)