info @ giresunguncel.com.tr

Aylardır bütün dünyanın gözleri önünde yaşanıyor soykırım. Bitmedi çocuk katillerinin kini, nefreti. Biz sustukça bitecek gibi de değil. Gazzede halkın sığınabileceği güvenli bir yer yok. Yaşamla ölüm arasındaki ince perde aradan kalkalı aylar oldu Gazzede.
Zalim zulmünde sınır tanımıyor. Bir yandan bombalıyor, bir yandan sürgün ediyor. Bir yandan da boşalan evleri soyuyor, hırsızlık yapıyor. Cesetleri bile çalıyorlar, organ mafyalığı yapıyorlar. İnsanların ölüsüne bile saygı duymuyorlar. Ölüye saygı duymayanın, insanın dirisine yapamayacağı kötülük yoktur. Bu durum karşısında yaptığımız tek şey zalimin yorulmasını beklemek. Bu ne büyük bir acıdır dostlar.
Bütün bu olup bitenler karşısında kendilerine İslam dünyası denen ülkeler nerede? Neden hiç sesleri çıkmıyor? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın modumuz daha ne kadar devam edecek? Ne zaman birlik olacağız? Bu gün değilse ne zaman? Gazzede büyük bir kıyım var. Gözü olan görüyor, yüreği olan hissediyor, vicdanı olan tepkisini gösteriyor. Ama İslam aleminin başındaki idareciler tepkisiz. Kafir birleşti. Müslümanlar paramparça. Hani biz bir binanın tuğlaları gibiydik. Hani Müslümanlar bir vücudun azaları gibiydi. O azalardan biri rahatsız olursa bütün vücut hasta olurdu. Kalbimiz parçalanırken diğer organlarımız bu durumu nasıl hissetmez? Gazze yanıyor. Bu yangını Müslümanlar söndüremeyecekse kim söndürecek?
Size iki emanet bırakıyorum. Bu iki emanete sımsıkı sarılırsanız yolunuzu asla şaşırmazsınız. Allahın kitabı Kuran ve sünnetim demişti efendimiz. Emanetlere sahip çıkamadık. Bir olamadık. Bu gün Gazze, yarın başka bir belde. Zannetmeyelim ki zalim bu kadarıyla yetinecek.
Gazze bize gösterdi ki Müslümanlar birlik olamadıkça İslam dünyası diye bir olgu yok. İsmen kullanılsa da gerçekte karşılığı yok. Zalim bunu bildiği için zulümde sınır tanımıyor. Müslümanlar ses çıkarmayarak bu zulme ortak oluyorlar.
Gazze onurlu, izzetli bir duruş sergiliyor. Ölen Gazze değildir. Bütün dünya ölmüş, bir Gazze ayaktadır aslında. Zalimi kudurtan da bu gerçektir. Gün gelecek Gazze özgür olacak. Sokaklarında çocuklar koşup oynayacak. Huzur, barış yurdu olacak Filistin. Dünyanın en bereketli topraklarında Müslümanlar cenneti yaşayacaklar yeniden. Hiçbir zulüm sonsuza kadar sürmez. Bir ayağa kalkabilsek, bir kendimize gelebilsek işte o zaman bitecek kötülük.
Bizler elimizden geleni yapmaya devam edelim dostlar. Bir kere duayı asla ihmal etmeyelim. Boykota da devam edelim. Bazı boykot ürünleri kılıf değiştiriyor, yerli ürün imajı vermeye çalışıyor. Maddi zararlarını azalmaya çalışıyorlar. Biz bu konuda hassas davranmaya devam edelim. Çocuklarımızı da aynı hassasiyetle yetiştirmeye çalışalım. Onlar bizden daha hassas davranıyorlar. Markette annesini bunlar zararlı almayalım diye uyaran masumları görünce insan gurur duyuyor onlarla.
Duyuyoruz Gazzenin çığlıklarını ta yüreğimizin en derininde. Göz yaşlarımız yangını söndürmeye yetmiyor. Ayağa kalkarsa Müslümanlar, işte o gün sönecek yangınlarımız. Rabbim yardımcımız olsun.
Hayırlı cumalar dostlar.